DJ na svatbě - často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na otázky, které snoubenci s DJ nejčastěji řeší. Pokud vám nějaká odpověď chybí, můžete mě kontaktovat přímo.

Proč mít na svatbě DJe?

Protože bez něj bude na svatbě nuda! :-) Zkušený svatební DJ ví, kdy pustit jakou píseň, dokáže odhadnout publikum, zvolí správnou hudbu k dané situaci atd. Zároveň dokáže připravit a odmoderovat svatební hry nebo přispět zábavě dětí. V neposlední řadě zajišťuje perfektní ozvučení jak při obřadu, tak při odpolední či večerní oslavě.

Co kdybychom si na světbě pustili sami nějaký playlist, např. ze Spotify?

Samozřejmě je to možné, jen buďte připraveni na to, že se bude míjet hraná hudba s aktuální náladou vašich hostů - hosté budou například naladěni na pořádné taneční pecky a vám přitom budou zrovna hrát ploužáky, či naopak.

Pak se nabízí druhá možnost - určit někoho z hostů, aby se o pouštěný playlist tak trochu staral - ale věřte, že si pak vaši svatbu vůbec neužije, přiděláte mu starosti a stejně to nebude nikdy ono. Kromě toho budete muset řešit i technické vybavení (a není nic horšího, než když na svatbě bude chrastit nějaký nekvalitní repráček).

Profi DJe na svatbu vám opravdu doporučuji - rozhodně to nebude ta nejdražší položka ve vašem rozpočtu (viz článek Kolik stojí DJ na svatbu), zato je to během dne velmi důležitá osoba. Vaši hosté si - co se týče hudby a zábavy - zaslouží profesionální péči.

Jakou hudbu na svatbách hrajete?

Styl vždy závisí na naší domluvě, obvykle jsou to "hitovky", tj. ty největší a prověřené hity od 60. let až po současnost, které většina hostů bude znát. Každá svatba je samozřejmě jiná, jsou tam jiní hosté, věkové složení atd. Konkrétní písně vybírám vždy až na místě dle situace. Ze zkušeností již vím, co, kdy a kde na koho funguje, kdy pustit rychlejší a kdy pomalejší píseň. Od toho ostatně DJ na svatbě máte. Na naší schůzce se vás také zeptám, jaké interprety či styly máte rádi (ty tam zařadím více) a naopak ty, které rádi nemáte (ty si zařadím na černou listinu).

Hrajete na svatbě písně na přání?

Samozřejmě ano! Během celého dne si mohou hosté chodit pro písně na přání buď přímo ke mně a nebo si mohou svá přání psát na speciální kartičky, které vozím s sebou.

Hrajete na svatbě písně pro děti?

Ano a nejen to - pokud je na svatbě více dětí a hodí se to, mám pro děti připraven cca půlhodinový set písní přímo pro ně. Podívejte se také na speciální stránku o tom, jak zabavit děti na svatbě.

Hrajete na svatbě techno?

Ne. Na svatbě mají podle mě hrát hity, které lidé znají. Hudba tam má být pro všechny věkové kategorie. Techno a podobné styly tam podle mě nepatří.

Hrajete na svatbě polku, valčíky, lidovky?

Ano, pokud si to situace nebo hosté žádají, může zaznít set těchto písní.

Postaráte se nám i o zábavu? Odmoderujete naši tombolu?

Ano, velmi rád pro vás připravím i osvědčené svatební hry, jako je například svatební kvíz pro novomanžele ("zvedání bot"), vyhlásím důležité okamžiky svatby (krájení dortu, první tanec, hod kyticí) či odmoderuji losování vaší zábavné tomboly. Pokud budou mít připravenou nějakou zábavu vaši svědci či přítelé, rád jim s tím jakkoliv pomůžu. Kromě toho mám připravené a odladěné i méně tradiční svatební hry, jako například filmový kvíz, který je velmi oblíbený a mohou se do něj zapojit úplně všichni hosté. Vše je na naší dohodě a zároveň v ceně balíčku.

Co od nás potřebujete na svatbě zajistit?

Na místě od vás potřebuji připavit jen stolek s blízkou zásuvkou na 230 V, vše ostatní si zařizuji naprosto sám, nevyžaduji žádnou pomoc s nošením techniky a prostě se nemusíte ve váš velký den o nic starat, jen si to pořádně užít. Na svatby dorážím vždy alespoň s hodinovým předstihem, abych vše potřebné připravil, nastěhoval a doladil (vždy se snažím, aby technika co nejméně vadila - jak fyzicky, tak esteticky).

Jak budete oblečen?

Samozřejmostí je pro mě formální oblečení (oblek, košile) a to po celý den i večer.

Na jak dlouho vás máme objednat?

To je vždy velmi individuální a rád to s vámi proberu na naší schůzce. Co se týče začátku, tak pokud potřebujete ozvučit i obřad, pak je to jasné. Jinak standardně je vhodné začátek DJ objednat buď na hostinu (pokud k ní chcete hezký hudební podkres) a nebo hned po ní. Obvyle si mě tedy klienti objednávají se začátkem ve 14 nebo 15 hodin.

Plánovaný konec je také individuální; pokud jsou na svatbě děti, o které je nutné se večer postarat, nebo se hosté brzy "společensky unaví", může být ukončení zábavy s DJ již kolem půlnoci. Taneční veselí v hojnějším počtu na běžné svatbě končí obvykle někdy mezi 01:00 až 02:00, pak už zpravidla zůstává jen několik "pařmenů".
Mrkněte pro inspiraci také na můj vzorový harmonogram svatby s DJ.

Kdy DJ na svatbu objednat?

Rozhodně co nejdříve! Drtivá většina svateb je plánovaná na nějakou letní sobotu a těch není mnoho. Rezervace na tyto termíny mám i rok dopředu, proto s rezervací vašeho termínu neotálejte.

Jak probíhá předsvatební schůzka? Na co se DJ zeptat? Co si máme připravit a přinést?

Otázky pro předsvatební schůzku najdete přímo v článku Na co se zeptat DJ na svatbu.

Jinak na naší schůzku nemusíte připravovat ani nosit vůbec nic. Schůzka je od toho, abychom se jednak lépe poznali (snažím se, abych pak na svatbě byl spíše jako jeden z vašich hostů, než nějaký "cizí element") a abychom se alespoň rámcově dohodli na tom, co vše ode mě budete na svatbě požadovat. Veškerou administrativu, zálohy atd. vyřešíme v klidu na dálku po schůzce a detaily svatby (podrobnější harmonogram nebo píseň na první tanec) doladíme klidně až v týdnu před svatbou.

Jak je to s placením? Požadujete nějakou zálohu?

Nejprve se s vámi sejdu na schůzce, abychom se poznali. Ta je zcela nezávazná. Až po setkání se můžete rozhodnout, zda máte o mé služby zájem. Pokud ano, za závaznou rezervaci termínu požaduji zálohu ve výši 1500 Kč platbou na účet. Zbytek dohodnouté částky doplatíte hotově až v den vaší svatby.

Najdeme na vás nějaké recenze? Můžeme vás někde vidět?

Ano, recenze na mě najdete na Google i Firmy.cz, nově i mě najdete i na Facebooku.
Pokud budete mít štěstí, můžete mě vidět v akci na svatbě nebo oslavě vašich přátel především na Mladoboleslavsku. Veřejně akce bohužel nepořádám, jelikož se zaměřuji výhradně na svatby a oslavy, tedy soukromé akce. Osobně se s vámi samozřejmě rád setkám na předsvatební schůzce. Přečtětě si také o mém přístupu ke svatbám.

Máme otázku, která zde není zodpovězena.

Velmi rád vaše dotazy zodpovím, neváhejte mě kontaktovat.

DJ Radek Michelfeit VÁŠ DJ NA SVATBU
Přečtěte si, proč bych měl být váš svatební DJ
Mladá Boleslav, Praha, Nymburk, Poděbrady, Jičín, Liberec, Mělník a okolní města.

DJ na svatbu v okolí Mladé Boleslavi:Jsem váš DJ na svatbu zejména pro místa Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Luštěnice, Dobrovice, Mnichovo Hradiště, Lysá nad Labem, Bělá pod Bezdězem, Mělník, Milovice, Nymburk, Poděbrady, Český Brod, Sadská, Pečky a další okolní místa.

DJ na svatbu využijete na oblíbených svatebních místech v okolí, jako je například Zámeček Podčejk, Chefparade Statek, Brožův mlýn, Farma Ptýrov, Hotel Malý Pivovar, Hotel Galatea, Zámek Niměřice, Hospoda Na Statku - Nepřevázka, Statek Horní Bukovina, Zámek Loučeň, Zámek Lobeč, Penzion Holé Vrchy, Zámecký hotel Liblice, Statek Zápy, Statek Záryby, Zámek Vinařice, Zámek Bon Repos, Vila Čapek Branžež, Sport relax hotel Na kopečku, Starý Mlýn u Byšic a další. Samozřejmostí je objednání DJ i do vaší oblíbené restaurace nebo na vaši soukromou zahradu.

Zcela zdarma si ode mě můžete stáhnout svatební omalovánky pro děti na vaši svatbu.