DJ na svatbu - cena

Jaké jsou ceny svatebních DJů v roce 2024?

Pokud jste ve svatebním plánování, jistě vás zajímá cena DJ na svatbu. Každý správný svatební DJ má ceník zveřejněn na svých webových stránkách, u některých se však můžete setkat s tím, že je cena za DJ kalkulována až na základě vaší poptávky.

Obecně lze říci, že cena DJ na svatbu závisí na několika faktorech - zejména čase, po který chcete DJ na svatbě mít, dále lokalitě, kde se svatba koná a také na tom, jaké má daný svatební DJ zkušenosti. Velmi orientačně se cena DJ na svatbu pohybuje nejčastěji v rozmezí 800 - 1200 Kč za hodinu produkce a nebo v rozmezí 8 - 15000 Kč za celou svatbu.

Níže najdete podrobnější dělení ceny svatebních DJs.

1) Levný DJ na svatbu (do 7 tis. Kč)

Na internetu můžete nalézt levné DJ, jejichž cena za svatbu se bude pohybovat například okolo 5 až 7 tisíc Kč. Taková cena za událost, jakou je svatba, je podezřele nízká a je na místě být na pozoru. Levný DJ totiž nemusí mít potřebné zkušenosti se svatbami a může dojem z vaší svatby velmi pokazit. Dále může používat nekvalitní vybavení, které bude na svatbě chrčet nebo vypadávat. V neposlední řadě může jít o DJ, který to dělá na černo - nemá živnostenský list, neplatí daně ani pojištění. U takového DJ nikdy nemáte jistotu, zda na vaši svatbu vůbec dorazí...

Mohou se samozřejmě objevit výjimky, kde DJ může mít nějakou akční cenu (například mu někdo v daný termín vypadl), pak může být cena DJ výjimečně nižší než obvykle a vy naopak můžete ušetřit při zachování kvality. Takto levného DJ na svatbu ale berte jen v případě, zda máte pečlivě ověřeno, že takový DJ vaši svatbu opravdu perfektně zvládne (například z přímých zkušeností známých) a neudělá vám ve vašem důležitém dni ostudu.

2) DJ na svatbu pro náročné? (nad 20 tis. Kč)

Na druhé straně cenové škály se nacházejí svatební DJ, jejichž cena za svatbu se pohybuje nad 20 tisíc Kč (dokonce mi klienti na jedné schůzce říkali, že jeden DJ jim kalkuloval za celkem běžnou svatbu částku 35000 Kč). Je na každém páru, ať si zváží, zda je pro něj taková cena přijatelná.

Svatební DJ z této cenové kategorie by však měl být připraven uspokojit tu nejnáročnější klientelu, mít za sebou stovky až tisíce odehraných svateb, desítky až stovky naprosto bezvadných referencí, dále profi vybavení jak zvukové, tak světelné a ještě k tomu něco navíc, například projekci videoklipů, vlastní fotokoutek a podobně. Jak již bylo řečeno, je vždy na nevěstě a ženichovi, zda jsou ochotni takového DJ na své svatbě zaplatit.

3) DJ na svatbu - střední cena (10 - 15 tis. Kč)

Nejčastěji se setkáte s DJs, jejichž cena je mezi výše uvedenými póly, tedy někde okolo částek 10 - 15 tisíc za svatbu. Je to obvykle cena přijatelná jak pro svatební pár, tak pro DJ, který je tuto cenu schopný odehrát svatbu na úrovni a ke spokojenosti klientů i hostů. Samozřejmě cena samotná ne vždy odráží kvalitu DJ, proto je vždy vhodné zjistit o daném DJovi co nejvíce, zejména to, zda má nějaké reference z odehraných svateb a nebo zda si s ním padnete do oka na předsvatební schůzce.

Samozřejmostí je to, že kvalitní DJ má vlastní a kvalitní techniku (i když v tomto ohledu to má svatební pár dost těžké dopředu zjistit, v jaké technické kvalitě bude hudba na svatbě přehrávána a musí se orientovat dle recenzí). V každém případě se s vámi solidní DJ sejde na předsvatební schůzce, kde dle jeho chování a vystupování lze vytušit, jak k vaší svatbě přistupuje a zda je vám schopen zodpovědět otázky, které s DJ na svatbě pojí.

Cena za DJ a (omezený) svatební rozpočet

Je pochopitelné, že na svatbu máte nějaký rozpočet a co si budeme povídat, svatba není vůbec levná záležitost. Možná se vám cena za DJ zdá vysoká a rozhodnete se mít svatbu bez DJ (prostě si na svatbě pustíte nějaký předem připravený playlist).

Na druhou stranu, cena za běžnou svatbu (do 80 lidí) se dnes pohybuje řádově mezi 100 až 250 tisíci korunami. Když k tomu vztáhnete cenu DJ (cca 10 tis. Kč), budou výdaje na DJ ve vašem svatebním rozpočtu tvořit jen cca 4 - 10 % z celkových výdajů...

Pokud tedy chcete na svatbě šetřit, pečlivě zvažte, zda by to mělo být na úkor DJ, který je v z pohledu celého rozpočtu minimální položkou, ale který je ve váš DEN D velmi důležitý. Kvalitní DJ výrazně pozvedne kvalitu celé svatby, kromě hudby a tance nabídne i moderování, připraví hry, zabaví děti, zkrátka tvoří výraznou zábavnou část vaší svatby.

Pamatujte na to, že na nudné svatbě bude už pozdě říkat si, že to toho DJ na svatbu přeci jen chtělo... Ať už s profesionálním DJ nebo bez něj, svatba by každopádně neměla nikdy zůstat bez hudby!

Pokud hledáte spolehlivého DJ za rozumnou cenu, jsem vám plně k dispozici. Kompletní informace o mně včetně ceníku najdete zde.

DJ Radek Michelfeit VÁŠ DJ NA SVATBU
Přečtěte si, proč bych měl být váš svatební DJ
Mladá Boleslav, Praha, Nymburk, Poděbrady, Jičín, Liberec, Mělník a okolní města.

DJ na svatbu - cena

DJ na svatbu v okolí Mladé Boleslavi:Jsem váš DJ na svatbu zejména pro místa Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Luštěnice, Dobrovice, Mnichovo Hradiště, Lysá nad Labem, Bělá pod Bezdězem, Mělník, Milovice, Nymburk, Poděbrady, Český Brod, Sadská, Pečky a další okolní místa.

DJ na svatbu využijete na oblíbených svatebních místech v okolí, jako je například Zámeček Podčejk, Chefparade Statek, Brožův mlýn, Farma Ptýrov, Hotel Malý Pivovar, Hotel Galatea, Zámek Niměřice, Hospoda Na Statku - Nepřevázka, Statek Horní Bukovina, Zámek Loučeň, Zámek Lobeč, Penzion Holé Vrchy, Zámecký hotel Liblice, Statek Zápy, Statek Záryby, Zámek Vinařice, Zámek Bon Repos, Vila Čapek Branžež, Sport relax hotel Na kopečku, Starý Mlýn u Byšic a další. Samozřejmostí je objednání DJ i do vaší oblíbené restaurace nebo na vaši soukromou zahradu.

Zcela zdarma si ode mě můžete stáhnout svatební omalovánky pro děti na vaši svatbu.